Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 6 επισκέπτες και κανένα μέλος

Λίγα λόγια για το σχολείο μας

Το ΕΠΑΛ Ιστιαίας ως σχολείο, υπήρξε παλιότερα ως 'ΤΕΕ Ιστιαίας' και 'ΤΕΛ Ιστιαίας'. Είναι ενα απο τα δύο Επαγγελματικά Λύκεια της βορείου Ευβοίας, μαζί με το ΕΠΑΛ Μαντουδίου.

Στο σχολείο μας λειτουργούν τέσσερις τομείς,

Διαθέτει δώδεκα αίθουσες, εκ των οποίων οι τρείς είναι εργαστήρια Πληροφορικής, δύο εργαστήρια Ηλεκτρολογίας, ένα εργαστήριο Γεωπονίας και έξι αίθουσες Γενικής Παιδείας.

Διαθέσιμη στους μαθητές μας είναι επίσης και η βιβλιοθήκη που στεγάζεται στο ισόγειο του κτιρίου και φιλοξενεί μεγάλο πλήθος τίτλων.

Το σχολείο βρίσκεται στο σχολικό συγκρότημα Γυμνασίου - Λυκείων Ιστιαίας, οπου συστεγάζεται με το ΓΕΛ Ιστιαίας, καταλαμβάνοντας την ανατολική πτέρυγα του κτιρίου.

Στον προαύλιο χώρο υπάρχει η Αίθουσα Πολιτισμού, το Γυμναστήριο και το θερμοκήπιο του τομέα Γεωπονίας. Τη βόρεια πλευρά του συγκροτήματος καταλαμβάνει το Γυμνάσιο Ιστιαίας.

• Διεύθυνση IP 10.2.31.11

Κυριακή, 05 Μαΐου 2024 21:04